englishgermanHistorie

Volné sdružení kejklířů, komediantů a jarmarečníků Agripa vzniklo v roce 1994. Po několikaletém působení ve skupině historického šermu Rytíři z Nemanic a Durandal jsme se rozhodli jít jiným směrem. Nejprve jsme se orientovali převážně na historický šerm a středověké divadlo. S příchodem nových členů jsme naše aktivity rozšířili.
       V současné době nabízíme vystoupení české žonglérské špičky. K vidění je žonglování s kuželkami, míčky, diaboly i noži. Velice populární a žádaná je nepochybně i ohňivá show - vzduchem létají hořící louče, řetězy a devil stick. Počet účinkujících a doba vystoupení souvisí s Vašimi požadavky. Muže to být 1 - 8 umělců. Součástí jak denních tak i nočních ohňových představení je fakír, který předvádí plivání a polykání ohňů či chůzi po skleněných střepech. To vše za doprovodu živé hudební produkce. Mezi velké atrakce patří náš ojedinělý historický kolotoč pro děti do 10ti let a nepochybně i historická střelnice s pohyblivým terčem, kde si můžete zastřílet z kuší, luku, můžete vrhat noži a sekerami. Pro malé diváky zajištujeme dětské rytířské turnaje a různé hry.
       Součástí programu může být i historický jarmark, kde nechybí stánky s medovinou a občerstvením, zároveň i prodejní stánky se stylovým zbožím, jako jsou šperky z mědi, kožené výrobky, dřevěné hračky, vše pro malé rytíře - kopie historických zbraní (meče, kopí, štíty), rolničky a žonglérské potřeby.
       Nespecializujeme se pouze na historické akce, ale i na fantasy a UV představení. Pokryjeme jakékoli společenské události - firemní večírky, rauty a plesy. Pro případy několikadenních slavností a festivalů spolupracujeme se skupinou historického šermu Rytíři z Nemanic, historického tance Hortus Gracie, hudební skupinou Psalteria, Jagabab a Studentští pištci, Musica Vagantium a In Externo z Berlína a také se skupinou Draken, jejímž repertoárem jsou koňské rytířské turnaje. Agripa také poskytla své členy a rekvizity pro filmová natáčení - například Král Ubu, četnické humoresky, Můj obr,Johanka z Arku a Liga správných gentlemanu.
       Naše umění je zárukou spokojenosti Vaší i diváků a návštěvníků. Doufáme, že Vás naše nabídka zaujala a těšíme se na úspěšnou spolupráci.